Jump to Navigation

Sobota 18. května se kvapem blíží

Jen několik týdnů nás dělí od oblíbené akce, díky níž ožije celé večerní a noční Brno. Termín letošní Brněnské noci je již daný — v sobotu 18. května 2013 od 18 do 24 hodin představí svůj bohatý program patnáct brněnských i mimobrněnských kulturních institucí, k nimž letos přibude zcela nový Host BMN 2013 Filharmonie Brno. Na poslední chvíli se k programu letošní muzejní noci připojila i Wannieck gallery, která od začátku května obnovuje svůj provoz


Zájem z řad návštěvníků nás každoročně přesvědčuje o tom, že muzejní noc patří k akcím, které si lidé nenechají ujít. A doufáme, že tomu tak bude i letos. Proto se snažíme vytvořit v našich institucích příjemnou atmosféru, vymyslet pestrý doprovodný program a ukázat, že muzea, galerie a ostatní instituce jsou tu pro všechny — a to po celý rok.


Jelikož se náklady na přípravu Brněnské muzejní noci rok od roku zvyšují, museli jsme přistoupit k vybírání symbolického vstupného: Dvacetikorunový poplatek zaplatí každý v první instituci, kterou navštíví, a vstupy do všech dalších objektů pak má zdarma – dostane na ruku identifikační náramek, kterým se bude dále prokazovat. Placení vstupného se netýká dětí do výšky 130 centimetrů, ty mají Brněnskou muzejní noc zcela bezplatně. A pak už se všichni mohou jen nechat unášet davy lidí, navštěvovat výstavy, komentované prohlídky, jarmarky, workshopy, koncerty, přednášky, divadelní představení i autorská čtení, zkrátka vše, co Brněnská muzejní noc nabízí.


Pomyslným mottem letošní deváté muzejní noci v Brně by mohlo být posviťte si na umění, … ale i na historii, přírodu, techniku“— každý podle svého zájmu a svých koníčků. Připravili jsme totiž překvapení v podobě svítících předmětů, které, jak doufáme, potěší návštěvníky všech věkových kategorií a přispějí k ozvláštnění této kouzelné noci.


Veškeré informace o programu Brněnské muzejní noci 2013 najdete na webu www.brnenskamuzejninoc.cz, na facebooku Brněnské muzejní noci, v programových brožurách nebo na webových stránkách jednotlivých institucí, ale také v informačním autobusu, který bude stát v týdnu před zahájením akce na Náměstí Svobody a v den BMN 2013 na Moravském náměstí. Na web Brněnské muzejní noci ovšem můžete přispět i vy — stačí, když nám pošlete aktuality, tipy, názory, tedy vše, co se týká letošního ročníku Brněnské muzejní noci.


POŘADATELÉ BRNĚNSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2013 / 15 INSTITUCÍ


Moravská galerie v Brně
Technické muzeum v Brně
Muzeum města Brna
Moravské zemské muzeum
Muzeum romské kultury
Dům umění města Brna
Mendelovo muzeum MU
Muzeum Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace)
Diecézní muzeum
Národní památkový ústav, ÚOP v Brně
Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Turistické informační centrum města Brna
Červený kostel
Galerie HaDivadla
Host 2013 – Filharmonie Brno


PARTNEŘI A MEDIÁLNÍ PARTNEŘI BMN 2013
I letos se na akci se významným způsobem podílí Dopravní podnik města Brna a.s., zajišťující bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.Main menu 2

Article | by Dr. Radut