Jump to Navigation

Fotografie Jiřího Salika Slámy v Knihovně Jiřího Mahena

Poslední příležitost vidět výstavu snímků brněnského fotografa Jiřího Salika Slámy budou mít všichni, kteří o Muzejní noci zamíří do Knihovny Jiřího Mahena - výstava je součástí programu BMN.

Kauza týraných dětí z Kuřimi, dokumentární fotky z brněnského ghetta či krematoria. Významné demonstrace na Moravě od roku 1990. To je jen namátkový výběr z 30 reportážních fotek Jiřího Salika Slámy vybraných pro výstavu s názvem 30 fotoroků . Návštěvníci mohou výstavu vidět potřetí a naposledy od čtvrtka 2. do 18. května v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, Kobližná ulice 4.   

Autor představí fotografie, které vznikaly od doby, kdy vzal foťák do ruky - od 6 roků do současnosti.  Kromě jeho známých i nepublikovaných fotografií z profesionálního období (Rovnost, Sedmička, MF Dnes) zařadil do výběru i tvorbu z jeho pubertálních a „divokých jinošských let“. Jde zejména o obrazy z demonstrací proti menšinám, z vězení, či domů, kde žijí vystěhovaní "Čunkovi Romové". Těžištěm výstavy je autorova současná tvorba v brněnských a moravských médiích. Návštěvník tak bude mít možnost shlédnout fotky dokumentující významné události a obrazy na Moravě.

O autorovi

Jiří (Salik) Sláma v současné době působí jako fotograf Mladé fronty Dnes - Brno a Jižní Morava. Profesionálně začal fotit v roce 2007 pro Brněnský deník Rovnost, následně týdeník Sedmička (Brno, Břeclav, Zlín, Jihlava, Olomouc). Spolupracoval také s romskými novinami (Romano hangos, Romano vodi). Vzhledem k jeho zaměstnání jsou jeho fotografie převážně reportážní. Dokumentují společenský, politický, kulturní, sportovní ... život v Brně a na jižní Moravě. Jeho osobní "specializací" jsou zejména fotografie menšin a události s nimi související.Main menu 2

Article | by Dr. Radut