Jump to Navigation

Devátá Brněnská muzejní noc už je minulostí, těšte se na jubilejní desítku!

Báječná atmosféra letošní Brněnské muzejní noci i vaše hojná účast nás nenechaly na pochybách, že pořádat tuto svým rozsahem i obsahem jedinečnou akci má opravdu smysl. Vždyť kdy jindy se vám naskytne příležitost vychutnat si v tolika institucích tak bohatý program, jako právě o Brněnské muzejní noci? Jsme rádi, že i letos jsme desetitisícům lidí, kteří zamířili v sobotu 18. května do víru kulturního dění v Brně, mohli zprostředkovat zážitky, na které se nezapomíná a ukázat jim, že v muzeích, galeriích a dalších institucích to zkrátka žije i v noci. A proto doufáme, že si za námi najdete cestu i v průběhu roku, kdy pro vás připravujeme stejně hodnotné a zajímavé programy, jaké jste viděli v sobotu 18. května v 16 institucích, které se letos zapojily do Muzejní noci v Brně.

V sobotu zamiřte i do Muzea loutek

Muzeum loutek Divadla Radost v Brně se připojí se svým programem k letošní Brněnské muzejní noci! V sobotu 18. května bude bezplatně přístupná expozice muzea od 18 do 23 hodin. Expozicí vás provede paní Milada Třešťáková a uvidíte i krátkou ukázku z pohádky o Malence. 

18:00 až 23:00 – komentovaná prohlídka Muzea loutek s paní Miladou Třešňákovou a krátká ukázka z pohádky O Malence.

Afterparty BMN: Electro Swing Fever Party na Flédě se vstupenkou z Muzejní noci se slevou!

Brněnský klub Fléda pořádá v sobotu 18. května Electro Swing Fever Party - nový program inspirovaný pařížskými burlesqe kabarety, který obohatí noční promítání dobových "animáků" a live saxophone show! Všichni, kteří do klubu Fléda zamíří se vstupenkou (identifikační páskou) z Brněnské muzejní noci, budou mít vstup na akci levnější. Místo vstupenky za 100 Kč zaplatí za vstup jen 60 Kč. 

Zahájení muzejní sezóny 2013 na Regionální úzkorozchodné železnici

Regionální úzkorozchodná železnice o.p.s. a Muzeum průmyslových železnic o.s. zvou všechny své příznivce, fotografy, turisty a přátele železnic, na zahájení muzejní sezóny 2013, tradičně na úzkorozchodné trati Zastávka u Brna - Babice u Rosic - Zbýšov.

Muzejní noc v Muzeu romské kultury je věnována ženám i hraní

Letošní Brněnská muzejní noc v Muzeu romské kultury je věnovaná ženám. Návštěvníky čeká od 20 hodin nonstop čtení z děl romských (i neromských) spisovatelek Lenky Čenčové, Ireny Eliášové, Evy Danišové, Ilony Ferkové, Magdaleny Gáborové, Jany Hejkrlíkové, Ivety Kokyové, Ivety Kováčové, Emy Láskové, Eriky Oláhové, Blanky Jakubčíkové. Speciálním hostem čtení bude spisovatelka a malířka Blanche Cutie, která bude číst ze své nové sbírky veršů Já uříznu si hlavu trnem růže. Na "ženské téma" mohou návštěvníci muzea narazit také ve stálé expozici Příběh Romů, kde budou promítány krátké filmy Margita a Lenka a Soňa a její rodina.

Netradiční fotografický ateliér v Mendelově muzeu

Mendelovo muzeum MU zve návštěvníky Muzejní noci na návštěvu netradičního fotografického ateliéru, který bude otevřený v rámci Brněnské muzejní noci v sobotu 18. května od 18h – 24h v zahradě před muzeem.

I Wannieck Gallery bude součástí programu BMN!

Workshopy pro děti i studenty, stejně jako komentované prohlídky připravila pro letošní Brněnskou muzejní noc Wannieck Gallery, která se na poslední chvíli připojila k celému programu Muzejní noci. Pro veřejnost je galerie znovu otevřená od 2. května - po obnovení smlouvy a vzájemné spolupráce mezi provozovatelem galerie a společností Jižní centrum, a.s., pronajímatelem budovy

Fotografie Jiřího Salika Slámy v Knihovně Jiřího Mahena

Poslední příležitost vidět výstavu snímků brněnského fotografa Jiřího Salika Slámy budou mít všichni, kteří o Muzejní noci zamíří do Knihovny Jiřího Mahena - výstava je součástí programu BMN.

Stránky

Přihlásit se k odběru brnenskamuzejninoc.cz RSS


Main menu 2

by Dr. Radut